White Crossword Puzzle/Recenzja

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Wersja z dnia 17:27, 30 paź 2007 autorstwa RomanX (dyskusja | edycje)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Slimaczek.jpg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z 2. numeru Ślimaczka (zobacz oryginalny artykuł).


White Crossword Puzzle
White Crossword.jpg
gatunek Gra słowna, Gra logiczna
data wydania styczeń 2005
stworzone w Multimedia Fusion
autor Slawo
język angielski, polski
strona www zagrajmy.superhost.pl
pobieranie pobierz
White Crossword Puzzle to kolejna gra słów, od której trudno mi się oderwać. I znowu czerpię rozrywkę z języka polskiego.

Menu

Tak zwane menu tym razem zaskakuje nas jaskrawym kolorem dojrzałej pomarańczy przeplatanym bielą. Ale bez obaw nie razi to w oczy aż tak bardzo. W dodatku wkoło spadają białe gwiazdki, które bez wątpienia dodają uroku. I tym razem mamy możliwość wybrania poziomu trudności: Easy, Medium, Hard, Very hard. Zszokować nas może ilość języków, które także możemy wybrać. Otóż znajdzie się cos dla miłośników Francji, Anglii, Hiszpanii, Włoch no i oczywiście coś dla patriotów. Zobaczyć można również tabelę wyników oraz stronę internetową autora. Dla początkujących istnieje opcja: Help, gdzie wyjaśnione są zasady gry i ważniejsze informacje o niej. Fajną rzeczą jest dźwięk pojawiający się przy najechaniu kursorem na którąś z podanych opcji. Jak dla mnie przypomina to trochę spięcie w instalacji. Ale nie sugerujcie się tym stwierdzeniem. Dodatkowo za każdym razem, kiedy wskazujemy na jakąś opcję podany wyraz ulega podkreśleniu. Dzięki temu wiemy, że wskazujemy właśnie na niego. Niestety muszę się do czegoś przyczepić. Znowu menu jest w języku angielskim i choć są to wyrazy znane chyba każdemu, dużo przyjemniej byłoby, gdybyśmy mogli posługiwać się tam naszym ojczystym językiem. Ale za to mamy możliwość wyłączenia głosu, kiedy gramy. Choć muzyka jest bombowa to czasami ktoś woli włączyć własną.

Oprawa

Jak już wcześniej wspomniałam gra jest w miarę kolorowa, a muzyka idealnie pasuje do danej sytuacji w jakiej jesteśmy włączając tę grę. Kiedy w końcu wybierzemy poziom przenosimy się już do głównego okienka, a tam nie pozostaje nam nic innego jak tylko wpisać się na listę i zacząć granie. Muzyka w dalszym ciągu jest fajna. Tak, więc naszym zadaniem jest układanie liter w kratkach tak, aby utworzyły wyrazy. Litery pojawiają się losowo i widzimy je w okienku niżej. Możemy restartować poziom lub się poddać. Jednak najlepszym wyjściem z możliwych jest włączenie Startu. Na układnie słów mamy 300 sekund. Po skończeniu pojawia się drwiący śmiech, który niektórych może wyprowadzić z równowagi. Ale nie trwa to długo, bo potem przenosimy się do okienka z tabelą wyników i wtedy dowiadujemy się czy tan śmiech był słuszny czy też nie.

Grywalność

Muszę przyznać, że w tą grę można grać w nieskończoność. Nie dość, że pomysł niebanalny to w dodatku świetne wykonanie. Gratulacje!!!

Plusy

  • pomysł
  • wykonanie :)

Minusy

  • ten nieszczęsny angielski

Galeria