Tray Day/Recenzja

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Tray Day
Tray Day.gif
gatunek aplikacja użytkowa
data wydania kwiecień 2006
stworzone w The Games Factory
autor zetcom
język polski
strona www brak
pobieranie pobierz

Miła dla oka, intuicyjna i jakże przydatna aplikacja. Szczerze mówiąc jest to jedyny tak funkcjonalny i, powtórzę, przydatny program wykonany w klikach, jaki kiedykolwiek miałem okazję testować. Tray Day jest małym, skromnym narzędziem, ważącym właściwie tyle co nic, pozbawionym jakichś zbędnych udziwnień i setek nikomu niepotrzebnych funkcji, a jednak znajdującym swe zastosowanie w komputerze.

Recenzja

Czy nie zdarza się Wam czasem, drodzy radiosłuchacze, zapomnieć jaki mamy dzień, którego miesiąca i roku oraz czy tego dnia obchodzimy jakieś święto? Mnie się zdarza to niezwykle często, w końcu mawiają, że szczęśliwi czasu nie liczą, ale niestety czasem informacja o danym dniu, czy godzinie jest nie tyle przydatna, co niezbędna. Ja sam musiałem zaniechać pisania dat przy każdej lekcji w zeszytach, bo stawało się już męczące pytanie się na każdej lekcji: "Presorze! Który dzisiaj mamy?". Pracując na komputerze, wypełniając jakieś ankiety czy inne formularze, możemy łatwo sprawdzić godzinę. Ze sprawdzeniem daty, czy po prostu dnia, mamy jednak straszne problemy. Trzeba, o zgrozo!, kliknąć i to dwukrotnie na zegar i na pojawiającym się okienku wyszukać żądanej informacji. Nie byłoby to tak straszne, gdyby ów zegar nie znajdował się, w samym rogu naszego pulpitu. Tray Day oferuje nam znacznie szybsze sprawdzenie daty, dnia, miesiąca...

Gdy aplikacja jest uruchomiona (a po zainstalowaniu uruchamia się przy każdym włączeniu komputera), w pasku na dole, zaraz obok zegara ukazuje się ikonka będąca skrótem od nazwy danego dnia. Tak, więc czwartek to Cz, niedziela - Nd, itak dalej... Gdy najedziemy kursorem na tą ikonkę, pojawią się informacje na temat dnia. Bez zbędnego klikania (a przecież wszyscy dobrze wiedzą, że od klikania psują się myszki), bez szukania informacji wśród wielu innych, wygodnie i szybko.

Żeby jednak nie było tak różowo, u mnie na komputerze program włącza się jedynie co trzecie podejście. Po prostu często w ogóle się nie włączy. I jest to chyba jedyna wada tej aplikacji. Z czystym sumieniem wystawiam ocenę 5. Przypominam, że aplikacja ta jest dołączona do tego numeru "Ślimaczka" jako dodatek. Mam nadzieję, że autor nie ma nic przeciwko temu, że pozwoliłem sobie dodać datę urodzin "Ślimaczka" .

Galeria

td2.gif td1.gif

Plusy

  • nie notatnik ;)
  • w końcu przydatne narzędzie
  • i jakie małe

Minusy

  • dziwny błąd polegający na niemożności włączenia aplikacji za pierwszym razem
  • przydał by się jakiś edytor dodawania uroczystości
Autor.jpg
Autorem tego artykułu jest
pepe9donkey

Ocena

5 Star on.pngStar on.pngStar on.pngStar on.pngStar on.pngStar off.png
w skali 6