Siup/Recenzja

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Wersja z dnia 16:57, 30 paź 2007 autorstwa RomanX (dyskusja | edycje)
(różn.) ‹Starsza wersja | zobacz obecną wersję (różn.) | Nowsza wersja› (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Slimaczek.jpg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z 5. numeru Ślimaczka (zobacz oryginalny artykuł).


Siup
Siup.gif
gatunek zręcznościowa
data wydania kwiecień 2006
stworzone w Multimedia Fusion
autor pepe9donkey
język polski, angielski
strona www brak
pobieranie wersja standalone

wersja online


Straszny Kartoflany Łeb zaatakował Pikselkową Krainę. Wstrętny ziemniak dopuścił się do ataku na sklep spożywczy i ukradł wszystkie landrynki, to nie do pomyślenia. Mieszkańcy są przerażeni, a jedyną nadzieją jesteś ty!

Pierwsze spojrzenie

Kiedy w menu głównym klikniemy na przycisk "nowa gra" naszym oczom ukażą się dwa wielkie pola złożone z 15 klocków, które dzieli rzeka. Po jednej stronie znajduje się ziemniak, a po drugiej nasz bohater. Kiedy wciśniemy przycisk SPACJA gdy jesteśmy na danym klocku, wciśnięty zostanie także klocek po drugiej stronie rzeki. Jeżeli "wysiupamy" ziemniaka który jest po drugiej stronie dostaniemy należne punkty. Jednak aby nie było tak łatwo czasem pojawią się przeszkody jak np. kolce czy też potwór wodny. W grze występują także różnorodne bonusy, które pojawiają się na planszy.

Bliższe spojrzenie

Aby "siupać" używamy klawisza SPACJA natomiast do poruszania się używamy strzałek na klawiaturze. Ogólnie rzecz biorąc sterowanie to jeden z większych atutów gry. W grze nie ma żadnej skomplikowanej klawiszologi.

Jeżeli chodzi o grafikę jest jedno ale. Otóż jest ona naprawdę ładna, niestety kompletnie nie podoba mi się kolorystyka. Gra zyskałaby gdyby barwy były bardziej radosne, ponieważ ten brąz nie za bardzo tutaj pasuje. Niestety w animacji ziemniaka występuje jeden błąd. Otóż gdy po "siupnięciu" robi się czerwony na chwilę, niestety nie zmienia się cieniowanie . Oprawa audiowizualna to kolejny wielki atut gry, dźwięki jak i muzyka brzmią świetnie.

Plusy

  • pomysł
  • oprawa audiowizualna
  • grywalność

Minusy

  • kolorystyka

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc "Siup" to gra naprawdę oryginalna i niesamowicie grywalna. Dobrze, że produkcja jest na serwisie online Zagrajmy. Jedynym elementem, który tu nie pasuje to grafika, ale jak to mówią nie można mieć wszystkiego...

Galeria