Sejf/Recenzja

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Slimaczek.jpg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z 4. numeru Ślimaczka (zobacz oryginalny artykuł).


Sejf
Sejf.gif
gatunek gra zręcznościowa
data wydania luty 2006
stworzone w Multimedia Fusion
autor NeTRaY
język polski
strona www brak
pobieranie wersja online

Muszę przyznać, że pomysł gry jest prześwietny i oryginalny. Grając w Sejf możemy poczuć się jak przestępcy , a to miła odmiana. Nasze zadanie nie jest skomplikowane i muszę przyznać, że z początku nawet przyjemne. Jednak po kilkudziesięciu minutach grania klikanie odpowiednich strzałek robi się nudne i monotonne, mimo, że strzałki w pewnym momencie przyspieszają.

Technikalia

Menu jest naprawdę super. Nie dość, że fajna, kolorowa grafika, to jeszcze wszystko estetyczne i czytelne. Mamy możliwość wyłączenia muzyki i odgłosów, a także zapoznania się z fabułą gry.

Jak już wspomniałam naszym zadaniem jest przyciskanie odpowiednich strzałek, które przesuwają się na dole ekranu. W tle widać uwięzioną i zakneblowaną (najprawdopodobniej) sekretarkę oraz sejf, do którego musimy się włamać. Jeśli się pomylisz, szereg strzałek zaczyna się od nowa, ale czas płynie dalej. Po upływie tego czasu lub po określonej liczbie strzałek kończy się kolejny etap i podliczane są punkty, po czym pojawia się nowy szyfr. I tak w kółko. W nieskończoność…

Grafika i muzyka

Grafika jest naprawdę bardzo dobra. Wszystko, co znajduje się na ekranie jest starannie dopracowane, ze wszystkimi szczegółami. Do tego kolory są tak dopasowane, że wszystko razem idealnie współgra tworząc wspaniały obraz.

Muzyka i inne dźwięki również są bardzo dobrze dopasowane. Oddają trochę kryminalny charakter, co jeszcze bardziej podkreśla fabułę gry. Fajnie, że muzyka, co jakiś czas się zmienia. Zmniejsza to trochę monotonię "Sejfu".

Podsumowanie

Ogólnie gra jest naprawdę fajna i przez jakiś czas może naprawdę wciągać. Przez dość krótki "jakiś czas". Przy dobrym pomyśle zabrakło trochę urozmaiceń. Szkoda…

Galeria