RoomEleven (seria)

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Wersja z dnia 18:49, 16 sie 2011 autorstwa PoW (dyskusja | edycje)
(różn.) ‹Starsza wersja | zobacz obecną wersję (różn.) | Nowsza wersja› (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
seria Room Eleven
Roomeleven.jpg
gatunek escape the room
data wydania RE1: czerwiec 2006
RE2: sierpień 2006
stworzone w The Games Factory
autor HExAGON Software
język polski
strona www exsgame.republika.pl
pobieranie RE1: pobierz
RE2: pobierz

Room Eleven - seria gier typu escape the room, stworzona w The Games Factory przez nieistniejace już HExAGON Software. Twórcę zainspirował pomysł Kubera24 o nazwie Gabinet Escape. Celem gier jest wydostanie się z pomieszczenia przy użyciu dostępnych przedmiotów.

Room Eleven

Akcja pierwszej części rozgrywa się w pokoju/gabinecie. W pomieszczeniu znajduje się stary gramofon, koszyk na gazety, biblioteczka i tajemnicze urządzenie (które pojawia się równiez w sequelu). Grafika nie jest zbytnio dopracowana, ponieważ jako edytora użyto standardowego edytora The Games Factory. Dźwięki również nie są najwyższej jakości, a posługiwanie się przedmiotami jest niewygodne. Gra przyciągała uwagę dość dużą grywalnością.

Room Eleven 2: The Bathroom

Druga część serii nosi podtytuł "The Bathroom". Akcja rozgrywa się w łazience, tak więc znajdziemy tam urządzenia sanitarne: sedes, wannę, umywalkę, szafkę łazienkową, wieszak na ręczniki. Grafika została stworzona w programie Microsoft Word 2000, co uczyniło grafikę gry bardziej dopracowaną. Dźwięki wysokiej jakości tworzą atmosferę grozy, a ręka wystająca z wanny pełnej krwi dodaje tajemniczości. Poprawie uległ również interfejs. Mankamentem tej gry jest dość krótki czas potrzebny na jej przejście, oraz niezbyt wyraziste zakończenie.

Room Eleven Fun Stuff i Room Eleven 3

Autor, po tym jak gra osiągneła dość spory sukces, wydał serię dodatków o wspólnej nazwie Room Eleven Fun Stuff, w której skład wchodzi między innymi dokument "Room Eleven od podszewki". Autor wyjaśnia w nim, że zakończenie gry wygląda tak, a nie inaczej, ponieważ zostanie wydana następna część. Plany te pokrzyżowało rozwiązanie się HExAGON Software zaraz po wydaniu REFS.

Zobacz też

11 - gra autorstwa PoWa inspirowana serią.

Linki zewnętrzne


Exquisite-khelpcenter.png
Klikipedia posiada recenzję tego projektu, której autorem jest misieksamgame
Kliknij aby przeczytać