Multimedia Fusion 2

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Mmf2.JPG

Multimedia Fusion 2 (w skrócie MMF2) - program wyprodukowany przez firmę Clickteam pod koniec czerwca 2006. Pozwala na tworzenie gier bez znajomości języków programowania i zaawansowanych struktur oprogramowania. Prosty w obsłudze i odświeżony wygląd interfejsu programu pozwala na tworzenie obiektów i ich animacji, ustawianie ich w ramkach, a następnie zdefiniowanie ich zachowań w edytorze zdarzeń. Po uruchomieniu gry programem, otwiera się debugger pozwalający na przegląd najważniejszych parametrów uruchomionej aplikacji jak np: wartości, obiekty, flagi, rodzaje ruchu obiektów, aktualna ramka, wartości globalne, globalne ciągi znaków, klatki na sekundę (fps).


Interfejs programu

Interfejs Multimedia Fusion 2 jest podzielony na trzy główne edytory, które zawierają kolejne podedytory:

Multimedia Fusion 2 jest przeznaczony zarówno do tworzenia gier jak i programów. Otwarta struktura programu pozwala także na zwiększanie jego możliwości o dodatkowe rozszerzenia.

Wersja Developer

Multimedia Fusion 2 jest dostępny w dwóch wersjach: MMF 2 i MMF 2 Developer. Pierwsza wersja w porównaniu do Developer pozbawiona jest niektórych funkcji i obiektów takich jak: Data Grid, Dialogue Box, Double Precision Calculator, ExplorerList View, OS, Trial Period.

Dodatkowo projekty stworzone w MMF 2 Developer można sprzedawać bez konieczności dodawania loga Fueled by Fusion oraz można zmieniać informacje zawarte w EXE dotyczące edytora itp.

Linki zewnętrzne

  • Clickteam - oficjalna strona producenta programu.
  • The Daily Click - popularna angielska strona społeczności osób, tworzących gry w programach TGF i MMF.

Zobacz też