Minifootball

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Wersja z dnia 13:18, 22 wrz 2007 autorstwa Morty (dyskusja | edycje) (masowa zmiana adresów stron)
(różn.) ‹Starsza wersja | zobacz obecną wersję (różn.) | Nowsza wersja› (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Minifootball
Minifootball.jpg
gatunek gra sportowa
data wydania 1999
stworzone w Klik and Play
The Games Factory
Multimedia Fusion
autor morty
język polski
strona www brak
pobieranie otorowski.com/gry/minifootball

Mini football - darmowa gra sportowa, stworzona w The Games Factory a następnie skompilowana w Multimedia Fusion przez MOGAMES. Gra jest przeznaczona wyłącznie dla dwóch graczy.

O grze

Mini football to bardzo prosta gra dla dwóch graczy. Jest to piłka typu 2 na 2, w której gracze kierują piłkarzami pola, bramkarze są automatyczni. Gra się dwie połowy po 45 minut czasu w grze (co równa się paru minutom czasu rzeczywistego).

Gra została stworzona w programie Klik & Play, dokończona i wzbogacona o scrolling w The Games Factory, a następnie skompilowana w Multimedia Fusion.

Sterowanie

GRACZ 1

  • ruch za pomocą strzałek
  • zmiana siły strzału: SHIFT

GRACZ 2

  • ruch za pomocą klawiszy WSAD
  • zmiana siły strzału: CAPS LOCK

Istnieją dwie siły: strzał mocny i słaby. Klawiszem wyboru można przełączyć się z jednego na drugi. Zmiana nie jest sygnalizowana na ekranie, by przeciwnik nie mógł się domyśleć, co robimy. Lekkich strzałów używamy do prowadzenia piłki i odbijania o bandę na małej odległości, mocnych do strzału oraz o odbijania o bandę na większych odległościach.

Ciekawostki

  • Mini football pierwotnie nazywało się Deluxe Football 3, i było częścią serii. Pierwsza, powstała ok. 1997 roku była klonem jednej z gotowych gierek wbudowanych w Klik & Play. Część druga (ok. 1998) zawierała własną grafikę i rzut izometryczny. Wszystkie trzy gry postały w listopadzie kolejno 1997,1998,1999. Niestety, z powodu utraty danych pierwsze dwie części nie są już dostępne.
  • Po wydaniu Deluxe Football 3 trwały prace nad częścią 4 (zarzuconą z powodu marnej grywalności) a następnie częścią 5, w której w każdej drużynie było 6 zawodników którymi można było sterować, zmieniać ich wygląd, edytować twarze (łączna ilość kombinacji wynosiła kilka tysięcy). Awaria komputera spowodowała jednak utratę znacznej części danych (i przy okazji dwóch poprzednich części), co ostatecznie spowodowało, że Morty odszedł ze sceny klikowej (powrócił dopiero w 2006 następną grą - Frikikiem)