Miasteczko 777

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Miasteczko 777
M777a.png
gatunek Gra przygodowa
data wydania Maj 2007
stworzone w The Games Factory
autor Cremmy
język polski
strona www [1]
pobieranie Pobierz

Miasteczko 777 to gra przygodowa stworzona jako udoskonalona wersja Miasteczka 666 oraz prequel Miasteczka 1.

Opis gry

Fabuła

Gostek dopiero co wprowadził się do nowego domu w nowym mieście, a tu już zima, Święta... A co najgorsze, rodzina daje o sobie znać i zaprasza na kolację. Jak to zwykle bywa, nie spodziewając się niczego, ruszasz do nich, nie wiedząc gdzie jesteś, jak wygląda miasto i jak do nich trafić... oraz, co najważniejsze, nie wiedząc czego chcą tym razem. Tak... Ten film może być ciekawy, a ciekawe filmy to jest to co Gostek lubi najbardziej. Tak samo zresztą jak książki. A jeżeli w książce lub filmie są elementy zapętlenia czasu to Gostek nie potrzebuje niczego więcej do szczęścia, przynajmniej szybko się nie kończy.

Jesteś Gostek, dzieciństwo minęło ci spokojnie, mimo bycia jedyną płaską osobą w klasie. Od zawsze interesowały cię spiski, intrygi i tajemnice. Spowodowane było to przez wypadek w dzieciństwie, który spowodował twój obecny wygląd. W poszukiwania odopiwedzi na swoje pytania, przybyłeś do miasta o pięknej nazwie Miasteczko w poszukiwaniu tajnych laboratoriów, gigantycznych robotów i ludzi z pierwszych stron gazet.

Gra nawiązuje do pewnych Mang i Anime, między innymi Generał Daimos lub Sailor Moon oraz niektórych mniej lub więcej znanych ludziom gier (Half-Life) lub osób.

Wyposażenie

Gracz ma do dyspozycji samochód.

Przeciwnicy

Problemem może być tylko chory umysł autora który wymyślił niczym nie powiązane ze sobą zagadki.

Grafika i dźwięki

Widok FPP. Dźwięków i muzyki nie ma wiele, ze względu na osoby z wolniejszym łączem, chociaż pobranie 10 MB może i tak być problemem. Spis muzyki w MP3, Midi i Wave znajduje się w pliku readme.

Sterowanie

  • Kursory - ruch,
  • Enter - Potwierdzenie/ następny komunikat/ wejście/ wyjście z auta/ początek rozmowy,
  • Spacja - Wejście do auta z pewnej odległości, przydatne w niektórych momentach,
  • 1,2,3,4 - Wybór w czasie dialogu,
  • F4 - wyłączenie muzyki,
  • F2 - powrót do menu,
  • Alt+F4 - wyjście z gry,
  • Mysz - Przydatna tylko w menu i tylko po spełnieniu pewnych wymagań.

Inne

Gra zapisuje się na bieżąco, można ją wyłączyć w dowolnym momencie gry oraz dialogu (nie licząc niektórych scenek kiedy to gra zapisze się na jej początku).

Odnośniki zewnętrzne