Klikipedia

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Wersja z dnia 22:05, 28 maj 2017 autorstwa Halamix2 (dyskusja | edycje) (Wycofano edycje użytkownika Wrwa (dyskusja). Autor przywróconej wersji to RomanX.)
(różn.) ‹Starsza wersja | zobacz obecną wersję (różn.) | Nowsza wersja› (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki

Klikipedia na PSK jest właśnie tym co widzisz, czyli otwartą encyklopedią na temat klików oraz Game Makera. Można tu znaleźć opisy gier, programów, rozszerzeń, funkcji i innych, a także kursy oraz inne pomoce.

Klikipedia oparta jest o oskryptowanie MediaWiki i wspierana przez wszystkie liczące się na PSK fora klikowe.

Historia

Pierwsza edycja powstała 11 lipca 2006. Jej pomysłodawcą był Slawo. Pomysł jednak zbytnio nie przypadł do gustu na naszej scenie i Slawo, mając w opiece wtedy jeszcze inny duży serwis na tym samym serwerze (OZCOM), postanowił zrezygnować z opieki i wspierania Klikipedii oraz przekazać ją w inne ręce.

Po ponad dwumiesięcznym okresie niebytu, który zaistniał głównie z powodu braku hosta i niesprawnej kopii bazy danych pierwszej edycji, Klikipedia została reaktywowana dnia 28 października 2006 dzięki RomanX-owi i przy dużej pomocy edycyjnej morty-ego. Do tej pory napisano już 954 artykułów.

Wyszukiwanie

Jeśli używasz przeglądarki Internet Explorer 7 lub Firefox, możesz dodać do nich wyszukiwarkę Klikipedii. Wystarczy, że wejdziesz na stronę główną Nuke Softu i w prawym, górnym rogu okna przeglądarki (przy polu wyszukiwania) wybierzesz opcję "dodaj".

Wspieraj Klikipedię!

Jeśli możesz, zamieść na swojej stronie odnośnik do Klikipedii. Może to być również logo, button, banner lub leaderboard:

logo.png

<center><a href="http://romanx.webd.pl/klikipedia/" target='blank'>
<img src="http://romanx.webd.pl/klikipedia/logo.png" border="0" alt="Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier" />
</a></center>

Button

kliki3.jpg

<center><a href="http://romanx.webd.pl/klikipedia/" target='blank'>
<img src="http://romanx.webd.pl/klikipedia/promo/kliki3.jpg" border="0" alt="Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier" />
</a></center>

kliki2.jpg

<center><a href="http://romanx.webd.pl/klikipedia/" target='blank'>
<img src="http://romanx.webd.pl/klikipedia/promo/kliki2.jpg" border="0" alt="Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier" />
</a></center>

Leaderboard

kliki.jpg

<center><a href="http://romanx.webd.pl/klikipedia/" target='blank'>
<img src="http://romanx.webd.pl/klikipedia/promo/kliki.jpg" border="0" alt="Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier" />
</a></center>