EFactory

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Wersja z dnia 16:00, 29 lip 2006 autorstwa RomanX (dyskusja | edycje) (korekta jednej danej)
(różn.) ‹Starsza wersja | zobacz obecną wersję (różn.) | Nowsza wersja› (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki


EFactory to serwis klikowy założony przez Exeka.

Historia

Powstanie EFactory (EF) datuje się na początek marca 2002 roku. Wtedy na polskiej scenie (PSK) działało STG i Fabryka Gier. Początki serwisu były skromne (aktualizacje raz na tydzień, brak forum), a sam założyciel - Exek - zastanawiał się nad dołączeniem do STG. Jednak te plany zostały porzucone.

W tym też czasie do zespołu pracującego nad EF trafiali pseudo-redaktorzy. Ich czynna praca nie przekraczała nigdy 1 tygodnia.

EF powoli zyskiwało grono odwiedzających. W wakacje liczba ta sięgała około 8-10 osób dziennie. W sierpniu 2001 serwis przeszedł przebudowę - nowa grafika, strona oparta na autorskim CMSie i Forum E Factory. Od tamtej chwili EFactory zaczęło się rozwijać.

Doszedł Renzo Mcm, potem Komar i Lisek. Renzo McM najwięcej przysłużył się rozwojowi EF.

EF dostaje się na płatny hosting - mocny.com (ale wtedy mocny był beznadziejny -> rezygnacja z tego). Potem kolejny płatny hosting desk.pl (tutaj ogólnie fajnie, ale EF zaczęło za dużo transferu zżerać i wyrzucono je z desk.pl).

Zaczęły się problemy z hostingiem. EF wylądowało nawet na Lycosie pełnym reklam. W międzyczasie ze sceny odchodzi Exek. Stawianiem nowych edycji Forum EFactory zajmują się różni klikowcy. Nie ma już wtedy miejsca na pliki z przykładami i gry, uruchamiane jest zawsze już jedynie forum.

Ostatnią edycję FEF, według prawie wszystkich uznaną za najlepszą, stawia 5 listopada 2004 roku NeTRaY a pomagają mu Powerslide, RomanX oraz K@czor. Ta edycja istnieje do września 2005 roku, do fuzji z CP.

Admini