Click Portal

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Wersja z dnia 16:52, 28 maj 2017 autorstwa Wrwa (dyskusja | edycje)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki

Click Portal - (w skrócie CP), największe i prawdopodobnie najczęściej odwiedzane polskie forum o TGF, MMF oraz GM, które zrzeszało głównie młodych, początkujących twórców gier.

Historia

CP zostało zamknięte na dwa miesiące w sierpniu 2006. W swoim czasie Click Portal był

największym polskim serwisem

o The Games Factory, Multimedia Fusion oraz Game Maker. Zaczął powstawać na początku 2003 roku. Jego początkowa nazwa to TGF Portal. Został założony przez dwie osoby - Emila1403 oraz Fina25 i początkowo był małą stronką.

Po kilku miesiącach do grona administratorów dołączył Zetcom. Stronka rozwijała się, znajdowało się na niej wiele przykładów, gier, programów i kursów. Później powstał pomysł o założeniu forum. Po pewnych rozmowach z Xpeu, powstało wspólne forum - TGF Portal & Xpeu. Forum na początku nie cieszyło się wielką popularnością, jednak po kilku miesiącach było 250 użytkowników i około 8000 wpisów.

W międzyczasie nazwa strony zmieniła się na Click Portal. Odszedł również jeden z adminów CP - Zetcom. We wrześniu 2005 roku dwa fora - Click Portal Forum oraz EFactory - połączyły się w jeden wielki, ogromny serwis. Powstało Click Factory, które niestety nie pożyło długo (jeden z administratorów usunął bazę danych ze swojego serwera).

Click Portal funkcjonował tak jak dawniej, jednak po pewnym czasie serwer na którym stał, doznał awarii. Administratorzy (Emil1403, Fino25 oraz Xpeu) postanowili założyć forum od nowa. Powstało nowe forum, które szybko zapełniło się starymi użytkownikami. W międzyczasie CP znajdował się na serwerze Bedzia, lecz bardzo szybko załoga została zmuszona do przenosin na inny serwer. Od tamtego czasu CP miał własny, płatny serwer i trzymał się dobrze. Nowych postów i użytkowników ciągle przybywało.

Przerwa?

Istnieją różne teorie przyczyny zamknięcia Click Portalu, jednak jak dotąd wszystkie z nich zostały obalone przez administratorów. Przykładowo: pod koniec istnienia pojawiało się bardzo dużo wiadomości bez właściwej treści (spamu). Administratorzy usunęli nawet dział wolnych rozmów, aby zmniejszyć ilość spamu. Jednakże po zamknięciu strony zdecydowanie zaprzeczyli, jakoby spam był jego przyczyną.

Najprawdopodobniejszą teorią jest po prostu brak dalszej chęci lub czasu do prowadzenia CP od strony administracyjnej, ale nie ma na to potwierdzenia.

Treść ogłoszenia o zamknięciu:

Click Portal (17.09.2003 - 24.08.2006) został na zawsze zamknięty.
Powodów nie podajemy. Cieszymy się, że mogliśmy dla Was tworzyć ten serwis.
Dziękujemy za współpracę. Pozdrawiamy!
Administratorzy: Emil1403, Fino25, xpeu.
Zapraszamy na:
NukeBoards

Po reaktywacji (poniżej) jeden z aktualnych administratorów, oldboy, jako przyczyny upadku określił:

Ciągłe sprzeczki z osobami trzecimi, wzrastająca w zatrważającym tempie liczba spamu, no i oczywiście problemy osobiste adminostwa

Reaktywacja

30 października 2006 Click Portal został ponownie otwarty.

Zabili Dumbledore'a

6 marca 2008 Click Portal został zaatakowany, zniknęło kilka tysięcy postów i co najmniej jeden dział. Sprawcy, wyrządzone szkody i przebieg wydarzenia nie są dokładnie znane. Została przywrócona kopia zapasowa bazy z 5 marca. Nazwa wydarzenia wzięła się z dialogu krótko po wydarzeniu:

<Kamil> kto jest ranny, którędy się dostali?
<Deagle> zabili Dumbledore'a!

Atak Zombie

Czerwiec 2011 Click Portal zostaje zaatakowany przez zombie boty i w ciągu czterech dni traci 60 giga transferu przez co strona przestaje funkcjonować na długi czas co stało się przyczyną spadku popularności forum. Nie wiadomo dokładnie kto stoi za atakiem, jednak wiele osób kieruje niesłusznie podejrzenia na byłego użytkownika forum RED zabanowanego dokładnie rok wcześniej za włamania do komputerów użytkowników forum.

Styczeń 2012 Fino za radą RED-a zmienia adres strony forum na clickportal.webd.plw celu przerwania ciagłych ataków ze strony zombie botów.

Administracja

Moderatorzy

Aktualni

Byli

Linki zewnętrzne