Chaos War/Recenzja

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Wersja z dnia 16:16, 30 paź 2007 autorstwa RomanX (dyskusja | edycje)
(różn.) ‹Starsza wersja | zobacz obecną wersję (różn.) | Nowsza wersja› (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Slimaczek.jpg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z 8. numeru Ślimaczka (zobacz oryginalny artykuł).


Ta recenzja dotyczy wersji 1.670 gry Chaos War.
Jest już nowsza wersja.


Chaos War
Cw3.gif
gatunek strategia+zręcznościowa
data wydania luty 2002
stworzone w The Games Factory
autor RomanX
język angielski
strona www http://romanx.webd.pl
pobieranie Chaos War

No cóż, zacznijmy od tego, że Chaos War do gier prostych nie należy. Gra opowiada o... wojnie atomowej. Stajemy po jednej ze stron i dawaj rakietami we wroga! No cóż, fabuła gry jak widać do banalnych nie należy. Szczerze mówiąc, przypomina mi to serię Europa Universalis. Choć tutaj gramy na tury. No i ma mniej opcji.

Interfejs

Menu jest całkiem ładnie zrobione, jednak niestety przy niektórych rozdzielczościach menu (i sama gra) jest od dołu ucięte. Na pierwszy rzut oka widać, że autor nie robił tej gry z myślą o niewykształconych (czyli trzeba być "wykształciuchem"). Otóż jest ona po angielsku.

Rozgrywka

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to mamy trochę rzeczy do zrobienia. Możemy zbudować miasto, bazę... A poruszamy się jedynie łodziami podwodnymi. I są łodzie ze zwykłymi torpedami (Anti-sub) i łodzie z rakietami atomowymi. Gra polega na zniszczeniu wroga właśnie tymi sympatycznymi atomówkami. Ale uwaga! Tak łatwo nie ma! Jest obrona przed nimi! Np. nie tak łatwo zaatakować USA. Cóż, szkoda bo chciałem.

Grafika

Od strony graficznej gra prezentuje się bardzo ładnie. Jeśli wierzyć słowom autora, to mapa została stworzona przez niego.

A trzeba zaznaczyć, że jest dokładna (a raczej byłaby, gdyby nie ten feralny biegun południowy!). Wybuch powoduje białe miejsce na mapie, jest to dość wymowne. Co do muzyki: w tej grze, jest ona po prostu "wporzo". Podobnie jak dźwięki. Dzięki Bogu muzyka jest inna w menu, a inna w grze, bo inaczej przy dłuższej rozgrywce można by dostać szału. Ciekawi mnie jedna sprawa. Gdy wycisza się muzykę i dźwięki w menu, w rozgrywce one nadal są.

Podsumowanie

No cóż. Gra jest trudna, to nie ulega wątpliwości. Pokazuje smutną rzeczywistość, bo to przecież może nas spotkać. Podsumowując: Mimo kilku bugów, uważam, że gra jest bardzo dobra... Ale nie celująca. Dostaje porządne, zasłużone 5.

Plusy

  • Grafika
  • Muzyka
  • Grywalność
  • Strategia turowa

Minusy

  • Kilka drobnych bugów
  • Po angielsku

Galeria