Bitwa o EFactory

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Wersja z dnia 18:39, 16 sie 2011 autorstwa PoW (dyskusja | edycje)
(różn.) ‹Starsza wersja | zobacz obecną wersję (różn.) | Nowsza wersja› (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Bitwa o EFactory
Boef16.jpg
gatunek Strzelanka
data wydania lipiec 2006
stworzone w The Games Factory
autor K@czor
język polski
strona www WOLF Software
pobieranie Pobierz (wersja 1.5).

Bitwa o EFactory - Strzelanka platformowa stworzona w The Games Factory przez K@czora oraz Powerslide'a. Docelowo miała być pracą na Batalię EFR nr. 8. Pomysł zrodził się 3 dni przed zakończeniem batalii, ale mimo to pierwsza wersja gry została ukończona i wygrała bitwę. Koniec bitwy nastąpił 3 sierpnia 2005 a gra posiadała wtedy oznaczenie 1.0.

Bitwa o EFactory nie była jednak w pełni kompletna dlatego rozpoczęły się prace nad wersją 1.5, która miała być uzupełniona o możliwość zapisu i odczytu stanu gry, dodatkowe etapy, bonusy, encyklopedię a także miała mieć poprawione błędy. Niestety z różnych przyczyn prace opóniały się, potem uszkodzony został główny plik gry. Ostatecznie udało się go odzyskać w lipcu 2006 i wersja 1.5 mogła zostać dokończona. Data premiery wersji 1.5 to 16 lipca 2006 i jest to ostateczna wersja gry.

Gra dedykowana jest Forum E Factory działającego w latach 2002-2005.

Planowanym sequelem Bitwy o EFactory jest Bitwa o NukeBoards.

Fabuła

EFactory jest atakowane przez nieznane wojska. Jego admini bronią go za wszelką cene, ale sytuacja staje się coraz bardziej beznadziejna. Jednak znikąd zjawia się zwykły, szary user - User #5693 - z chęcią pomocy i tylko on jest w stanie załagodzić sytuacje.

Technologia

Bitwa o EFactory działa na autorskim silniku K@czora. Jest to silnik platformowy, obsługujący wiele efektów, jak również regulację siły skoku i grawitacji.

Grafika stworzona jest przez Powerslide'a.

Encyklopedia

Wersja 1.5 Bitwy o EFactory posiada również encyklopedię wszystkich broni, przeciwników oraz przyjaciół występujących w grze. Program ten zbudowany jest na zmodyfikowanym silniku Krwiopedii dołączonej do gry KREW.

User #5693 Zimowa Interwencja

Uzi.jpg

User #5693 Zimowa Interwencja jest to poziom napisany na silniku Bitwy o EFactory przez Powerslide'a, wzbogacony o możliwość wysyłania wyników online i stworzony własnie do tego celu. Poziom ten jest także dostępny w wersji 1.5 Bitwy o EFactory, jednak już bez wysyłania wyników online.

Fabuła:
Organizacja "Zło" znowu przypuściła atak na fora internetowe. Jak zwykle w obrobnie Netykiety musi stanąć nasz bohater - User #5693.

Data premiery: 8 grudnia 2005.

Pełna lista autorów Bitwy o EFactory

Silnik/Coding - K@czor
Grafika - Powerslide
Dodatkowa pomoc/Beta-Testing - Crazy

Strony internetowe