Berek 2005/Recenzja

Klikipedia - klikowa encyklopedia
Wersja z dnia 16:19, 30 paź 2007 autorstwa RomanX (dyskusja | edycje)
(różn.) ‹Starsza wersja | zobacz obecną wersję (różn.) | Nowsza wersja› (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwarki
Slimaczek.jpg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z 5. numeru Ślimaczka (zobacz oryginalny artykuł).


Berek 2005
Berek2005.gif
gatunek zręcznościowa
data wydania 2004
stworzone w The Games Factory
autor PoW
język polski
strona www brak
pobieranie Ślimaczek

Wstęp

W "ganianego" lub "berka" za młodu bawili się wszyscy. Gra na temat tej zabawy jest bardzo dobrą propozycją dla dwóch na zabicie czasu.

Podstawy

Gra z serii MoByTeNis. Dwie osoby uciekają przed sobą, a gdy się zetkną muszą nacisnąć odpowiedni klawisz. Zasady proste, sterowanie wygodne. Od razu na wstępie wspomnę o Easter Eggach, które bardzo umilają rozgrywkę (czasem trzeba się ich naszukać, co nie jest wcale proste przy takiej dynamiczności rozgrywki). Do dyspozycji mamy kilka poziomów z przeszkadzajkami. Grywalność jest wysoka, chociaż gra może się znudzić. Dobrze rozwiązane jest przekazywanie sobie berka. Otóż gdy dotkniemy przeciwnika, ten zostaje na kilka sekund unieruchomiony (mamy czas na ucieczkę).

Grafika

Grafika całkiem ładna, stylowa. Niektóre elementy są wykonane szczegółowo, postacie na śliskim parkiecie czy na lodzie mają swoje odbicie. Animacjom też nie można nic zarzucić. Szkoda tylko że trawa jest taka monotonna.

Muzyka

Muzyka, muszę przyznać, że jak na midi jest dobra. Są to różne odmiany tej samej piosenki (dobry pomysł na ujednolicenie tła dźwiękowego). Muzyka pasuje do dynamiki gry.

Technikalia

Błędów w grze jest naprawdę niewiele. Jedyne, co można zauważyć, to wyprzedzanie odbicia postaci, gdy ta zetknie się z przeszkodą. Również gonienie nas przez przeszkadzajkę, a dokładniej omijanie przez nią przeszkód jest wykonane w sposób prosty, co prowadzi do tego, że postać się telepie, a i tak nie dotrze do celu.

Podsumowanie

Dobre wykonanie, śmieszne niespodzianki, to niestety nie wszystko, by zachwycić gracza. Gra na kilkanaście- kilkadziesiąt minut konkurencji zupełnie wystarczy. Tylko co potem? Rzeczywiście: MoByTeNiS. A tak niewiele brakowało...

Galeria